Прес-реліз: Міжнародний жіночий день 2023

8 березня 2023 року

З Міжнародним жіночим днем!

День, присвячений відзначенню досягнень жінок у всьому світі, підвищенню обізнаності про виклики, з якими стикаються жінки, та визначенню шляхів досягнення гендерної рівності. Цього року тема – “Жінки в освіті, технологіях та інноваціях”, на яку жіночій команді Broken Chalk вдалося зняти відео, щоб відзначити цей день, підвищити обізнаність про виклики, з якими жінки все ще стикаються в освіті, а також визначити прогалини та рішення для досягнення гендерної рівності. Гендерна рівність – це процес справедливого ставлення до жінок і чоловіків. Жінки продовжують здобувати професійну освіту та робити кар’єру, але не без перешкод. Щоб забезпечити справедливість, повинні бути доступні методи і зусилля, які допоможуть жінкам у всьому світі протистояти будь-яким соціальним, політичним або культурним недолікам, з якими вони можуть зіткнутися.

 

Стаття 28 Конвенції про права дитини визнає рівні можливості та обов’язкову і доступну початкову освіту для всіх. До сьогодні 129 мільйонів дівчаток все ще не ходять до школи, хоча сьогодні більше дівчат мають доступ до освіти, ніж будь-коли раніше. На реалізацію права жінок на якісну освіту все ще впливають численні гендерні бар’єри, такі як хибні стереотипи, дитячі шлюби та зарання вагітність, бідність або гендерно зумовлене насильство. Хоча гендерно-справедливі системи освіти сприяють процвітанню всієї країни, бідні сім’ї часто віддають перевагу хлопчикам, коли інвестують в освіту. Однак освіта дівчат також сприятиме соціальному та економічному добробуту їхніх країн, оскільки вони з більшою ймовірністю інвестуватимуть в освіту своїх дітей і надаватимуть їй пріоритетне значення через цінність шкільної освіти.

 

Освіта дівчат виходить за рамки вступу до школи: необхідно забезпечити безпечне навчальне середовище, яке дозволить дівчатам завершити навчання і здобути знання та навички, необхідні для конкуренції на ринку праці.

Наша команда поміркувала над проблемами в галузі освіти, з якими досі стикаються жінки в країнах їхнього походження, а також над можливими шляхами їх вирішення. На так званій “Глобальній Півночі” доступ дівчат до освіти не залежить від статі, але стереотипи все ще відіграють певну роль у тому, що жінки вивчають гуманітарні, а не природничі дисципліни. У деяких країнах, таких як Італія, несправедливість і дискримінація у доступі до ринку праці все ще мають місце. З іншого боку, на африканському континенті бідність відіграє вирішальну роль у доступі до освіти. Однією з головних проблем є той факт, що для багатьох дівчат освіта призупиняється: відсутня безперервність. Так відбувається в Кенії, де кризи, спричинені посухою та голодом, ставлять під загрозу безперервність освіти дівчат.

Дівчата також кидають школу через ранні вагітності та шлюби. В Уганді та Мозамбіку це явище дуже поширене: суспільство має стати більш чутливим до важливості навчання дівчат у школі для соціального розвитку. Крім того, в деяких країнах Азії, таких як Індонезія, дитячі шлюби все ще є причиною, через яку жінки припиняють навчання в школі і зосереджуються на догляді за дітьми та домашнім господарством. Хоча уряд вживає заходів для покращення якості освіти індонезійських дівчат, необхідно поширювати інформацію про цінності та важливість освіти для дівчат серед громадськості. Інвестиції в освіту жінками змінюють громади, країни та світ. Вони зміцнюють економіку та зменшують нерівність. Ще одним викликом, з яким можуть зіткнутися жінки, є випадок з Туркіє, де студентки університету все ще стикаються з обшуками з роздяганням, які проводять співробітники поліції.

Як завжди, місія Broken Chalk – поширювати знання про важливість освіти для актуалізації прав людини. Цього року Broken Chalk зосередиться на покращенні доступу дівчат до освіти та підвищенні обізнаності про позитивний вплив жіночої освіти на суспільство в цілому, а також на економічний та соціальний добробут. Оскільки права жінок – це права людини, ми продовжуватимемо підтримувати зусилля, спрямовані на досягнення гендерної рівності в усіх сферах, а не лише в освіті. Гендерна рівність покращує можливості для всіх і дозволяє людям здійснювати свої мрії, незважаючи на стать. Справедливість веде до рівності.

 

З Міжнародним жіночим днем!

Підписано

Розбита крейда

 International_Womens_Day_2023_Press_Release_Eng

 

перекладено з: https://brokenchalk.org/press-release-international-womens-day-2023/

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *