BROKEN CHALK’TAN GÖRSEL MEDYA EĞİTİMİ

Merkezi Hollanda’da bulunan Broken Chalk İnsan Hakları Derneği tarafından düzenlenen ve beş hafta sürecek olan “Görsel Medya Eğitimi”nin tanitim toplantisi 15 Eylül’de gerçekleştirildi.

Türkiye’de maruz kaldıkları insan hakları ihlallerinden dolayı yurt dışına çıkan ve  gittikleri ülkelerde sığınma talebinde bulunmak zorunda kalan bir grup eğitimci tarafından  2020 yılının Ekim ayında kurulan Broken Chalk İnsan Hakları Derneğince “Görsel Medya Eğitimi” düzenleniyor. Bu eğitim programının tanıtım toplantısı Broken Chalk Görsel Medya sorumlusu Fadıl Ata ve eş başkanı Ramazan İnce’nin moderatörlüğünde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Tanıtım programında Broken Chalk Derneği’nin faaliyetleri hakkında genel bilgiler verildikten sonra “Görsel Medya Eğitimi”nin içeriği açıklandı.

Broken Chalk Eş Başkanı Ramazan İnce, değişen dünyada bağımsız video yayımcılığının önemini vurgulayarak katılımcıların eğitim programına günlük yaşamlarında mutlaka zaman ayırmaları gerektiğini belirtti.

Görsel Medya Eğitimi’ne Hollanda, Almanya, Norveç, İsveç ve Birleşik Krallıktan 45 kursiyer katılıyor. 5 hafta sürecek eğitim programı çerçevesinde kursiyerlerin video montajlama ve render işlemleri; temel fotoğraf bilgisi ve kompozisyon oluşturma gibi konularda bilgi sahibi olmaları hedefleniyor.

Hafatalar gore program içeriği

Haber Analiz

B.  A.

 

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Your email address will not be published.