Eğitim Alanındaki Hak İhlallerine Broken Chalk ile Ses Olun

Broken Chalk Mart 2019 da, Türkiye den gördükleri ve görmeleri muhtemel insan hakları ihlallerinden dolayı yurt dışına çıkıp, gittikleri ülkelerde sığınma talebinde bulunmak zorunda kalan bir grup eğitimci tarafından kurulmuş ve Eğitim alanındaki İnsan Hakları İhlallerini sonlandırma amaçlı çalışmalar ve lobi faliyetler yapmaktadır. Türkiye ve Dünyada Eğitm alanında Hak İhlallerine maruz kalan kişi ve kurumlara imkanları ölcüsünde tüm destekleri vermeye çalışan genç bir insan haklaır derneğidir.

 

Bügün geline noktada çalışmalarını yirmi cıvarında gönüllüsü ile sürdürmeye çalışan Broken Chalk yeni gönüllülerin desteğine ihtiyaç duymakta.

 

Program Tarih ve Saati: Jul 11, 2021 07:00 PM in Amsterdam, Berlin, Rome, Stockholm, Vienna

 

Kayıt olmak için bu linki tıklayınız

Canlı izlemek için bu linki tıklayınız

 

Kemal Gülen-Moderatör
Gazeteci ve Televizyon Sunucusu
Uzun yıllar Samanyolu Haber TV ve Samanyolu TV’nin ana haber bülteni sunuculuğu yapan Kemal Gülen aslen İstanbul Üniveristesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Ekranların sevilen yüzü olarak bilinen Kemal Gülen bugün bir çok proğramda gönüllü olarak sunuculuk ve moderatörlük yapmaktadır.

 

Konusmacilar

Enes Kanter
Profesyonel NBA basketbolcusu
Basketbol hayatına Samanyolu Koleji’nde başlayıp National Basketball Association (NBA) takımlarından Portland Trail Blazers forması giyen profesyonel basketbolcudur. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirmesi ve Gülen hareketine verdiği açık destek nedeniyle Kanter, Türk hükümetinin hedefi haline geldi. 20 Mayıs 2017’de Endonezya’dan Romanya’ya seyahat eden Kanter’in pasaportu Türk Büyükelçiliği tarafından iptal edildi. Romanya havaalanında sınır polisi tarafından durduruldu ve ülkeye girişi engellendi; ayrıca Türk hükümetinin hakkında “terör örgütüne karışmakla” suçlayarak tutuklama emri çıkardığını da öğrendi. NBA ve ABD hükümeti müdahale etti ve Kanter güvenli bir şekilde ABD’ye dönebildi.

Hacı Muammer Türkyılmaz
Eğitimci
Zengin bir aile de yetişen Türkyılmaz. Ticari zekasıyla onu geliştirmiş. Kısa sürede İzmir’deki birkaç büyük esnaftan biri olmuş. 60’lı yıllarda İzmir’deki 3 Mercedes’ten biri onun. Üniversitede okurken Fettullah Gülen ile tanışınca varlığını vakfedip ticareti bırakmış. Hayatını eğitime adamiş ve aynı zamanda Türkmenista Bilim Bakan Yardımcısı yapmıştır.

Adem Önal
Eğitimci
Ilk ve orta eğitim Kırıkkalede Lise ve üniversite Ankara’da tamamladım 1997-2004 yılları arasında Ankara Özel Samanyolu Eğitim Kurumlarında idarecilik yaptım 2004-2010 yıllarında Çağ öğretim kurumlarına bağlı Azerbaycan-Türkiye Özel liselerinin Genel Müdürlüğünü yaptım 2010-2016 yıllarında Gürcistan Çağlar Eğitim Kurumlarında Yönetim Kurulu Başkanı olarak Çaliştım 2016 dan beri Amerikada yaşıyorum

Basri Doğan
Serbest Gazeteci
28 yıldır Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da yasamakta olan evli ve üç çocuğu bulunan Basri Doğan aynı zamanda Hollanda Kraliyet Nişanı sahibi. Kendisi uzun yıllardır meslek olarak bağımsız freelance gazeteci yapmakta ve aynı zamanda 2000 yılından bu tarafa Hollanda Gazetecileri Cemiyeti NVJ üyesi.Yorulmaz bir insan hakları savunucusu olan Basri Doğan Amnesty Hollanda ve Broken Chalk’ın aktif üyelerindendir.Avrupa ulkerinde daha iyi bir yaşam mücadelesi amacı ile bu ulkere göç eden insanların hayat hikayelerini yazılı ve görüntülü olarak Tr724’te yayınlayarak tarihe not düşmektedir. Bunun yanısıra ülkedeki farklı vakıflar ile yalnız insanlara yönelik çalışmalar yürütmekte. Diyalog günleri ve akşamları düzenlemektedir.

Ramazan ince
Eş Kurucu/Başkan
Broken Chalk
Gana, Irak ve Nijerya’da 15 yıl öğretmenlik ve idarecilik yapan Ramazan İnce. Son üç yıldır Hollanda yaşamakta ve Fujitsu Hollanda’da Sistem Mühendisi olarak çalışmakta. Kendisi gibi Türk Hükümeti tarafından insan hakları ihlallerine maruz kalan eğitimcilerle beraber Broken Chalk derneğini kurdu.

 

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *