Eğitimi COVID-19 Kuşağı İçin Kurtarabilme ve Canlandırma

  COVID-19 Jenerasyonu için Eğitim Kurtarılması ve Canlandırılması

Uluslararası Eğitim Günü (24 Ocak 2021)  COVID-19 jenerasyonu için eğitimi canlandırma ve kurtarma teması ile. 24 Ocak 2021 Saat: 19:00 – 21:00 (CET)

Eğitimde kalite ve herkes için yaşam boyu eğitim mümkün olmadan, dünyadaki zorlukları ele almayı başaramayacağız. Bu yatırım, koordinasyon ve çok yönlükük gerektirir: Ön saflarda yer alan, geleceğin aktörleri ve vatandaşları olacak olan öğretmenler ve gençler ile neyi nasıl öğrendiğimizi tekrar düşünmeliyiz. – Audrey Azoulay, UNESCO Genel Direktörü

 

Zoom Kayıt Linki: https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZcpduqorj0vEtyvq02-7AuofJM2gdsGKKIA

Youtube Linki: https://youtu.be/Pc4-8C4Dv9I

Konuşmacılar:

İngilizce Fahri profesörü, 60 yıllık eğitim ve Gülen’in Eğitim Üzerine Diyaloğu tecrübesiyle: Bir Fikirler Kervansarayı’nın yazarı. 1986’da “Thomas Jefferson of Turkey [TURKIYE’ NIN THOMAS JEFFERSON’I.] ”Turing [İSTANBUL] ED. YAYIN MUDURU [İSTANBUL]: TURKIYE TURING VE OTOMOBIL KURUMU, 1986, SAYI 75/354, 1986, s, 101-113 yazarı. Çelik Gülersoy hakkında ve Osmanlı Mimarisinin Bolu’dan Yunanistan sınırına restorasyonu ile ilgili Türkçe bir makale yazarı. 2010-2015 yılları arasında Gage, ABD Kongresinde ortaokul yazarlarına verilen ödüller ile Houston’daki Gūlen İnstütüsünde TX için Uluslararası Gençlik Platformu’na başkanlık etti.

 

İşletme, Yönetim ve Organizasyon uzmanı olarak ifa ettiğim akademisyenliğimin yanı sıra Üniversite Genel Sekreterliği yaptı. Ayrıca uzun yıllar Matematik Öğretmenliği ile beraber eğitim yöneticiliği görevlerinde bulundu.

 

 

Eğitim ve kültür profesörü Sosyolog olarak lisans derecesi geçmişiyle “değerler eğitimi” alanında doktora derecesine sahiptir. Öğretilerinde, eğitimlerinde, araştırmalarında ve yayınlarında özellikle pedagoji, değerler ve topluma odaklanmaktadır. Farklı ülkelerde, çok kültürlü toplumlarda öğretmenlik yapmıştır ve denizaşırı deneyimlere sahiptir.

 

 

Tanzanya, Güney Afrika, Türkiye, Mozambik ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki çeşitli sınıflarda lise ve üniversite düzeyinde bilgisayar bilimi üzerine düşündü. Halen Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşıyor ve Lise ve Üniversitede bilgisayar dersleri vermenin yanı sıra Eğitim Teknolojileri Koçluğu yaparak diğer eğitmenlere teknik destek sağlıyor.

 

 

1993 yılından itibaren yurt dışındaki eğitim kurumlarında çalıştı.

 

 

 

Yusuf İncetaş Almanya’da bir Türk göçmen işçi ailesinde doğdu. İlkokula orada başladı ama daha sonra orta ve üniversite eğitimini Türkiye’de tamamladı. Türkiye, Özbekistan, Endonezya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşadı ve çalıştı. ABD ordusunda görev yaptıktan sonra Illinois’de sertifikalı devlet okulu öğretmeni olarak çalıştı, Harvard Üniversitesi’nde ikinci dil olarak İngilizce öğretti ve Monterey, CA’daki Savunma Dili Enstitüsü’nde Türkçe öğretmeni olarak kariyerine devam etti. Halen Yakama Ulusu topraklarında kurulan tek yüksek öğretim kurumu olan Heritage Üniversitesi’nde eğitim doçenti olarak görev yapmaktadır. Doktora derecesi var. Urbana-Champaign’deki Illinois Üniversitesi’nden orta ve sürekli eğitimde. Groot adında bir kedisi var.

 

Linans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde matematik olarak aldı.. Gana, Irak ve Nijerya’da 15 yıl okul müdürü ve öğretmen olarak çalıştı. Hollanda’ya taşındıktan sonra üç farklı BT kursu alıyor ve bugün Fujitsu Hollanda’da Sistem Mühendisi olarak çalışıyor. Hayatını İnsan Hakları İhlallerine karşı savaşmaya adadı.

 

  • Dr. Yunus Karaca
  • Almanya
  • Korona’nın eğitime psiko-sosyolojik etkisi.

Biyoloji eğitimi aldı. Uzun yıllar öğretmen ve proje koordinatörü olarak çalıştı. 2 yıl devlet üniversitesinde 4 yıl da özel bir üniversitede akademisyen olarak çalıştı. NASA ve diğer uluslararası kuruluşlarla projelerimiz var ve patent başvuruları hakkında çalışıyoruz.

 

 

Danışmanlık becerilerini kullanarak ve pozitif psikolojinin yardımıyla güçlü yönlerini geliştirerek, farklı geçmişlere sahip kişilerin kariyer yollarında yeni fırsatlar yaratmalarına yardımcı olma konusunda başarılı oldu.

Muavviz, çevre bilincini teşvik etmeye, çevre dostu yaşamaya ve evrensel sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmayı hedeflemeye inanıyor, kendisi bir küresel vatandaş.

Hakan Gök, 1990-1995 yılları arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Fizik okudu. Birçok ülkede fizik öğretmeni olarak çalıştı. İngiltere’de Master ve Doktora eğitimini tamamladı. Durham Üniversitesi’nde tamamladığı “Risale-i Nur’da Tanrı’nın Büyüklüğü” konulu doktorası “Ateizm mi Teizm mi: Said Nursi’nin Perspektifi” adlı kitap olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde yayınlandı.

Hakan Gök, Türkiye’de Mevlana Üniversitesi’nde üç yıl öğretmenlik yaptı. Şu anda İngiltere’deki Leeds Beckett Üniversitesi’nde çalışıyor.

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *